Strona produktowa:

Suszarnia taśmowa

Nowoczesna, kompaktowa suszarka taśmowa pozwala na suszenie ziarna kukurydzy, pszenicy, innych zbóż oraz różnorodnych produktów, w tym różnego rodzaju ziół, warzyw i owoców.

180

maksymalna powierzchnia suszenia w metrach kwadratowych

Co wyróżnia produkt

Najważniejsze cechy produktu

Zaawansowane rozwiązania w zakresie automatyki sterującej i monitorującej poszczególne etapy procesów suszenia (możliwość precyzyjnego sterowania i dostrajania wielu parametrów w trakcie pracy naszych urządzeń) – temperatury, siły nawiewu ciepłego powietrza, zużycia energii, dynamika pracy paneli emitujących promieniowanie podczerwone itd. To w połączeniu ze współczesnymi rozwiązaniami dotyczącymi zastosowania czujników i sond rejestrujących szeroki zakres parametrów takich jak np. wilgotność wewnętrzna lub powierzchniowa stwarza zupełnie nowe możliwości w zakresie optymalizacji procesów suszenia. Jednym z przykładów może być minimalizowanie a nawet eliminowanie uszkodzeń lub odpadów które zawsze występują w tradycyjnych technologiach suszenia.

Ekologiczne

Zero emisji CO2 podczas pracy urządzenia. ZASILANE TYLKO ENERGIĄ ELEKTRYCZNĄ

Ekonomiczne

Wysoka efektywność procesów suszenia również w zakresie zużycia energii około 9 kW na 1 tono % suszonych materiałów biologicznych. 9 kW jest to całe zużycie na 1 tono % wszystkich urządzeń suszarni.

MIKROBIOLOGIA

Wysokie wskaźniki usuwania grzybów, pleśni i w dużej mierze mikotoskyn oraz bakterii beztlenowych

nISKIE TEMPERATURY

Niskotemperaturowe procesy suszenia w przedziale 45-65 stopni C, NIE NARUSZAJĄCE SYSTEMU MECHANICZNEGO I BIOLOGICZNEGO SUSZONEGO MATERIAŁU.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

O CO NAJCZĘŚCIEJ PYTAJĄ KLIENCI?

Proces suszenia nie narusza właściwości biologicznych i mechanicznych produktu suszonego, dlatego kolor, smak i zapach pozostają na takim samym intensywnym poziomie, jest to naturalny proces suszenia.

 

Tak, w procesie suszenia nie ma to znaczenia. Możemy przyjąć Kukurydzę prosto z pola, ponieważ przed suszarnią zamontowany jest przesiewacz, który oddziela zanieczyszczenia.

Dopuszczamy kukurydzę nawet o najwyższych parametrach wilgotności.

Suszenie jest wykonywane w jednym przejściu w procesie suszenia, np. z 46% do 14%.

Zdecydowanie przyśpieszamy proces suszenia w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań minimum 50% szybciej i minimum 50% jest mniejsze zużycie energii.

Przykładowy czas suszenia kukurydzy z wilgotności 35% do 12% wynosi około 4 godzin.

Prezentujemy zdjęcia naszego produktu

CEchy suszarni taśmowej

Piętrowa konstrukcja urządzenia jest optymalnym rozwiązaniem. Na małej przestrzeni mamy większą powierzchnię suszenia.

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania dotyczące produktu

Zadzwoń teraz:

+48 506 99 11 60
+48 501 00 85 46

SUSZARNIA TAŚMOWA